Ženy – dívky začínají v Uherském Hradišti svoji hokejovou cestu

V neděli 28.1.2024 se konaly další ze zápasů výběru krajů dívek. Utkalo se mezi sebou osm týmu ve čtyřech zápasech z celé České republiky. Jedná se o nový projekt, jež má být neoficiální obdobou chlapeckého mistrovství ČR krajů. V průběhu února budou sehrány další přípravné zápasy a závěrečný turnaj všech osmi týmů z různých krajů je plánován na přelom března a dubna letošního roku. V neděli byly odehrány po celé České republice čtyři zápasy.

Děvčata našeho klubu HC Uherské Hradiště (Mercedes Pražanová, Celestýna Ondrušková a Nikol Sušilová) byly zařazeny to reprezentace Jihomoravského kraje a měly tu možnost obléknout modré dresy na počest jednoho z průkopníků dívčího hokeje pana Vally.

Holky týmu z Moravy se utkaly proti doposud neporaženým „Vysočankám“, jež za sebou mají náskok již čtyř odehraných přípravných zápasů. Tým s účasti našich hráček byl od počátku aktivnější a doposud neporaženým soupeřkám zasadil celkem osm gólů, z nichž hned čtyři byly právě z hokejek holek Hradiště. Ke střeleným gólům si ještě každá z nich připsala i minimálně jednu asistenci. Konečný stav 8:1 byl nemilým zklamáním pro favorizovaný tým.

Hráčky týmu Jihomoravského kraje

Mercedes Pražanová, Celestýna Ondrušková, Nikol Sušilová – HC Uherské Hradiště

Sára Demovičová – HC Blansko

Karolína Pelánová, Sofie Marušíková – HC Orli Znojmo

Jana Hrabalová, Amálie Hradilová – HC Kroměříž

Barbora Coufalová, Eva Pourová, Sabina Červinková, Denisa Táborová – MKB Vyškov

Darina Huťová HC Scorpions Brno

Přejeme holkám hodně úspěchů! V klubu se již rýsují plány pro úspěšnou hokejovou budoucnost dívek – žen v našem regionu.

Previous articleČtvrťáci hráli v Brumově-Bylnici
Next articleMladší žáci A na zápase v Přerově – galerie