Za trenérskou rošádou v Uherském Hradišti je fiasko v derby

Hokejisté HC Uherské Hradiště mají nového trenéra! Už v sobotní bitvě s Velkým Meziříčím jim z lavičky velel Bohuslav Weintritt (na snímku), který vystřídal Lukáše Kašného. Bývalému dlouholetému hráči a kapitánovi týmu zlomila vaz zpackaná derby s Uh. Ostrohem a Uh. Brodem. Cílem nového kouče je průnik do play off.
„Věřím, že změna na trenérském postu klukům pomůže, přijde nový implus. I proto jsem sám položil hlavu na špalek a vedení klubu mou rezignaci přijalo,“ svěřil se Lukáš Kašný, který tým koučoval druhou sezonu. Loni v létě vystřídal Petra Sakrajdu. „Situaci v týmu mužů jsme řešili asi tři týdny, v kabině i s trenéry. Postupnými kroky jsme chtěli mančaft nakopnout, ale vše vyvrcholilo dvojderby s Uherským Ostrohem a Uherským Brodem, po kterém jsme přijali rezignaci trenéra. Shodli jsme se, že jde o nejvýhodnější řešení pro všechny,“ prohlásil Miroslav Stavjaňa, předseda klubu od řeky Moravy.
Kašný na jaře s týmem vyhrál play off Zlínského kraje, v nové sezoně ale jeho armáda v 16 zápasech vybojovala jen 12 bodů a marně usilovala o průnik mezi elitní osmičku. „Před sezonou jsme přišli o dva klíčové obránce a gólmana, s jejich odchodem jsme se nedokázali vyrovnat. A navíc nás od začátku provázela velká marodka,“ hledá příčiny špatných výsledků Kašný, podle kterého je problém i v tréninku.
„Kádr je plný studentů, kteří většinou trénují jen před víkendem, maximálně dvakrát týdně, což ani na krajský přebor nestačí. V týmu navíc chybí výrazná osobnost, mladí hráči potřebují čas,“ pokračuje Kašný, který uherskohradišťský hokej určitě neopustí. K jeho životu neodmyslitelně patří. Vždyť poprvé se na brusle postavil už v pěti letech. „Nabídku jsem žádnou ještě nedostal, ale rád bych trénoval u mládeže,“ vzkázal vedení klubu.
Trenérské taktovky se chopil Bohuslav Weintritt, člen výkonného výboru a trenér mládeže, který koučuje mladší dorostence a u ml. a starších žáků dělá asistenta. „I proto jsem o nabídce dlouho přemýšlel, v žádném případě nechci šidit děti, které jsou pro klub prioritou. Asi to bude náročné, ale minimálně do konce sezony to zvládnu,“ svěřil se Weintritt. „Jelikož muži hrají večer, termínová kolize nehrozí. A v nejhorším případě jej zaskočí sekretář klubu Richard Šebestů nebo já,“ uvedl předseda klubu Miroslav Stavjaňa, který přiznal, že po přijetí rezignace Kašného zvažovali několik možností. Ale výhradně ve vlastních řadách. „Cílem nového kouče je probojovat se do play off, určitě nechceme soutěž jen dohrát, ale zabojovat ještě o co nejlepší pozici pro vyřazovací boje. Stále nás čeká devět zápasů, ve hře je sedmadvacet bodů,“ burcuje Stavjaňa. Vedení klubu se podle něj poohlíží i po posilách, ve hře jsou hráči z Hodonína, Břeclavi nebo juniorky Vsetína. „Kádr totiž neskutečně kosí zranění. Ale věřím, že se dáme částečně dohromady a brzy se karta obrátí,“ přeje si Stavjaňa. „I bez posil máme mančaft, který je schopný postoupit do play off  a hrát v něm důstojnou roli. Jen musíme změnit organizaci hry,“ je přesvědčený Weintritt, který už oslovil bývalé starší hráče i borce z Hodonína.
Premiéra Weintrittovi vyšla na jedničku, jeho svěřenci skalpovali čtvrté Velké Meziříčí 5:3

Previous articleNeúspěšný víkend dorostu nestačil na Porubu a Kroměříž
Next articleVítězná vlna mladších žáků pokračuje o víkendu porazili Vsetín i Vídeň