V Brodě jsme získali bod

HC Uherský Brod – HC Uherské Hradiště 3:3 (sn 1:0) (2:2,0:1,1:0)

1:0 Gergela
1:1 Václav Kartusek (Pavel Dobeš)
1:2 Petr Horehleď (Petr Studený)
2:2 Kříž
2:3 Michal Ondra (Petr Karpíšek)
3:3 Holík
4:3 samostatný nájezd Holík

Velmi pohledné utkání, ve kterém se naši hráči ukázali v dobrém světle a dokázali z nepříznivého stavu 1:0 otočit výsledek a po druhé třetině vést 2:3. První náš gól (na 1:1) dal zkušený Václav Kartusek, který využil nahrávku od Pavla Dobeše a bravurně zakončil střelou pod břevno válejícího se gólmana Málka. Na 1:2 zvýšil v našem oslabení Petr Horehleď, když prokličkoval domácí obranu a opět střelou pod horní tyčku poslal Hradiště do vedení. Bohužel ve stejném oslabení vyšachoval brodský útok naši obranu natolik, že Vlasta Oharek neměl moc šancí už gólu zabránit (2:2). Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a v 35. minutě dorážkou do prázdné branky Michal Ondra poslal náš tým do vedení. Ve 3. třetině jsme byli zbytečně trestáni vyloučeními a osm minut v oslabení přece jen stálo naši obranu hodně sil. Soupeř ve 48. minutě využil chvilkovou nepozornost v naší obraně a vyrovnal na 3:3. V závěru zápasu jsme se museli bránit i minutovém oslabení 3 na 5. To naši kluci dokonale zvládli a po 60. minutách se muselo prodlužovat. V pětiminutovém prodloužení již rozhodčí museli zapískat jeden očividný faul domácích a měli jsme přesilovku, kterou jsme ale trestuhodně prohospodařili. Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli s jedním gólem šťastnější domácí borci.

Pod vedením trenérské dvojice Bohuslav Weintritt a Zbyněk Kůdela jsme tedy získali cenný bod z venku. A to může v konečném účtování finálového play-off mít hodnotu hodně vysokou.

 

Komentář k utkání z Deníku (Autor: DENÍK/Michal Sladký)

hokej-uhersky-brod-uherske-hradiste-180315-01_denik-485 hokej-uhersky-brod-uherske-hradiste-180315-02_galerie-980

Domácí měli vynikající nástup a už od 2. minuty vedli. Hosté sice dokázali vývoj otočit, jenže ještě do přestávky vyrovnal Kříž na 2:2. „Ve druhé části jsme měli obrovské množství šancí, ze kterých jsme ale pohříchu dokázali proměnit jedinou,“ litoval zaskakující hradišťský trenér Bohuslav Weintritt.

A tak se mohl stát hrdinou zápasu domácí Holík. Ten nejprve ve třetí třetině vyrovnal, aby v samostatných nájezdech coby jediný úspěšný střelec rozhodl o výhře Brodu.

„Kluci Hradiště podvědomě podcenili a málem se nám to vymstilo. Až třetí třetina byla podle mého gusta. Kluci ukázali, že umí zabojovat a zaslouženě to v nájezdech urvali na svoji stranu. Domácí vítězství v derby je povinnost, kterou jsme splnili,“ těšilo domácího kouče Romana Uhříčka.

Ani jeho protějšek ale nebyl naštvaný. „Sestavu jsme lepili, jak se dalo. Mančaft si zaslouží pochvalu, zápas odbojoval. V závěru se od nás bohužel štěstí přiklonilo na druhou stranu,“ dodal Bohuslav Weintritt.

Sestavy:

Uh. Brod: Málek Pšeja, Peterka, Surý, Vaněk, Kojecký, Woska Okénka, Holík, Kubiš Kříž, Gergela, Šiller Smetana, Novák, Chovanec Hladiš, Klusák, Bujáček. Trenér: R. Uhříček.

Uh. Hradiště: Oharek Stašek, Studený, Pochylý, Lažek, Fuksa Kotačka, Burša, Horehleď Haničinec, Karpíšek, Ondra Kartusek, Dobeš, Hruboš. Trenér: B. Weintritt.

Previous articleOkresní hokejová liga a SUPERFINÁLE 2015
Next articleZájemci o trenérskou licenci