Play-off bude jen pro vyvolené

Probíhá náročné přípravné období na ledě pod vedením hlavního kouče Zdeňka Čecha. Přípravné zápasy mají hlavní cíl připravit tým na atraktivní soutěž a hokejová odborná veřejnost probírá téma, jak vysoko náš A-tým vystřelí do horních pater tabulky.

Nový roční Krajské hokejové ligy přináší změny. Tou nejdůležitější je rozšíření počtu klubů v soutěži na čtrnáct týmů a systém play-off. Letošními nováčky budou HC Brumov Bylnice, SHKM Hodonín a TJ Sokol Březina.

Staronový účastník ligy HC Brumov Bylnice se vrací do krajské ligy po několika letech.

Mužstvo SHKM Hodonín nebude mít nic společného s Drtiči, kteří působí v 2. lize. Tady najdou uplatnění hráči jak z juniorského týmu, tak zkušení hráči, kteří skončili v druholigovém kádru. Hodonín tak bude patřit mezi velké favority.

Dalším nováčkem je TJ Sokol Březina, který si jako vítěz Okresního přeboru vybojoval účast v soutěži sportovní cestou. Své zápasy bude hrát na nově postaveném stadionu ve Vyškově, hráčsky se bude jednat o mladý tým, většinou jde o mladé hráče z brněnských týmů.

S větším počtem účastníků naroste i počet utkání v základní části na 26. I proto se startuje již 15. září. Navíc kluby sehrají během základní části i tři zápasy v týdnu a mají možnost vybrat si z hracích dnů – středa, čtvrtek, pátek. Prvním zápasem, který má být odehrán v týdnu je státní svátek v pátek 28. září, druhým 14.-16. listopadu a třetím 16.- 18. ledna.

Do play-off postoupí stejně jako loni prvních osm týmů. Novinkou je, že se utkání budou hrát v pevné hrací dny středa – pátek – neděle (doma – venku – doma, pro lépe postaveného po základní části). Další změnou je počet pozápasových nájezdů, v případě nerozhodného výsledku i po pětiminutovém prodloužení, který se změnil ze 3 na 5.

Přejeme našim borcům a trenérům hodně štěstí v sezóně!

První kolo začínáme v sobotu 15. září na domácím ledě s ,,nováčkem“ soutěže SHKM Hodonín! Čas zahájení bude teprve upřesněn, tak aby hokej nekolidoval s fotbalovým zápasem FC Slovácka.

Previous articleS druholigovým Novým Jičínem jsme krok neudrželi
Next articleS prvoligovou Trnavou jsme podlehli až nájezdy