Muži byly v derby proti Ostrohu lepším týmem a zaslouženě odcházeli z ledu vítězně

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště 2:3 ( 0:2 , 1:1 , 1:0 )

sestava HC UH: Oharek (Jakubčík) – Fridrich Z., Lažek – Čech, Lišaník – Škubal, Kojecký – Hrabec Kotačka, Fridrich D., Červenka – Burša, Šrenk, Nohál – Kršjak, Lašák, Rauš – Weintritt, Forman

góly a asistence: Fridrich D. (Fridrich Z.), Fridrich D. (Kotačka), Fridrich D. (Fridrich Z.)

FANTASTICKÉ !!! …naši borci v 11. kole KLM zvítězili v derby na ledě Uherského Ostrohu a svého soupeře porazili po více než dvou letech. Už při původním rozbruslení a pohledu na obě soupisky bylo znát, že oba týmy chtějí pro vítězství udělat vše, když nastoupili v nejsilnějších možných sestavách.

Od prvního buly jsme ovšem byli mnohem aktivnější my a domácí prakticky k ničemu nepustili, zaskočení domácí hráči se zmohli pouze na několik zbytečných faulů, které naši borci maximálně využili. Nejprve v 8. minutě nahodil puk před domácí bránu Z. Fridrich, kde se nejlépe zorientoval jeho jmenovec a kapitán týmu Dalibor Fridrich a otevřel skóre utkání – 0:1 Ve 12. minutě, při naší další přesilovce, D. Fridrich dokonale zamotal gólmana hostí a z poza brány zasunul vedle tyčky – 0:2. Domácím se najednou začala ztrácet půda pod nohama, zbytečně dohrávali a napadali naše hráče bez puku a jen zásluhou gólmana Lekeše neinkasovali další branky.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácím, když ve 24. minutě snížili na 1:2, ale naši kluci opět začali hrát jako tým a obraz hry se začal měnit v náš prospěch. Že nedělní večer patři našemu kapitánovi, D. Fridrichovi,se potvrdilo ve 37. minutě, kdy po souhře se Z. Fridrichem rozvlnil síť ostrožské brány potřetí – 1:3. Zle nedobře mohlo být o minutu později, tedy ve 38. minutě, kdy rozhodčí naprosto nepochopitelně, nařídil trestné střílení za faul, který viděl snad jen on sám…jenže my máme v bráně jistotu v podobě Vlastimila Oharka, který si i s tímto „problémem“ poradil a domácím vzal vítr z plachet. Třetí část hry ovlivnilo několik vyloučení…tedy vyloučení, které rozhodčí rozdával hlavně na naší straně a které si se svým svědomím musí obhájit. Během 6 minut nás totiž poslal hned 3x do tří hráčů v poli, ale naši borci dokázali odolávat. Když už se zdálo, že přežijeme i tyto momenty a my hráli klasické oslabení 4/5, přišel trest a snížení na 2:3. Po zbytek utkání se hrálo především o střední pásmo a jen výjimečně se jedno nebo druhé družstvo dostávalo do koncovky a když už nějaké to zakončení přišlo, oba gólmani si dokázali poradit. S přibývajícím časem byla na domácích znát frustrace z výsledku a vyvrcholením všeho byl naprosto zbytečný faul na našeho kapitána, kterého domácí až likvidačně faulem na koleno poslali k zemi. Když domácí v 58. minutě dostali trest za krosček, utkání jsme si již pohlídali a zaslouženě vyhráli. Z Uherského Ostrohu tedy po vynikajícím výkonu odjíždíme s vítězstvím a důležitými 3 body.

„Co k tomu říct, je to fantazie. Celý týden jsme se s klukama hecovali, že si jedeme do Ostrohu pro vítězství. A i když je to derby, které nemívá favorita, dnes jsme domácí svou bojovností a nasazením zaskočili. Možná čekali, že to půjde samo….Ale především je to odměna pro všechny ty kluky, co tu jsou, makají, poctivě trénují a věří trenéru Čechovi….Příští týden to musíme potvrdit doma s Boskovicemi řekl k utkání vedoucí týmu Michal Kmeť.