Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína

Startují:

– hráči narození do 31.12.1999,
– mladší hráči po splnění ustanovení čl.219 SDŘ.
V utkání mohou hrát max. 3 hráči na střídavé hostování z vyšších soutěží za podmínek uvedených v přestupních řádech. V soutěži je povoleno hostování juniorům z ELJ. Hráči narozeni v roce 1997 a mladší v utkání není omezen. Počet hráčů, kterým se povolí hostování do klubu, není omezen. Povinností technických vedoucích je tyto hráče označit v zápise o utkání za jménem patřičným článkem z přestupního řádu označeném na registračním průkaze hráče. V kvalifikaci o II. ligu upravuje start hráčů Rozpis soutěže II. ligy ČR.

Počet účastníků:

14 – ze soutěže se nesestupuje.

Technické podmínky

V první polovině soutěže (1 – 13) nastupuje domácí oddíl do utkání ve světlých dresech. Hosté v tmavých. Ve druhé polovině soutěže (14 – 26) nastupuje domácí oddíl do utkání ve tmavých dresech. Hosté ve světlých. V případě nutnosti je povinností domácích změnit barvu dresů.
V Play off mohou za zúčastněné kluby nastoupit pouze hráči, kteří za příslušný klub odehráli minimálně 50% utkání v soutěži s tím, že se sčítá počet startů za všechna družstva v daném klubu. U brankaře se do tohoto počtu utkání započítávají i ta utkání, ve kterých byl uveden v zápise o utkání, aniž by zasáhl do hry. Podmínku 50% odehraných utkání za příslušný klub nemusí splnit ten hráč, který získal oprávnění hrát za klub do 15.12.2018 a v následujícím období nesehrál žádné soutěžní utkání za jiný klub.
Kluby, které se zúčastní Play off, jsou povinny zaslat řídícímu soutěže KVV JM ČSLH deset dnů před jeho zahájením, nejpozději do 20.02.2019, Soupisku hráčů splňující technické normy k odsouhlasení. KVV JM ČSLH odsouhlasená Soupiska hráčů je platná po celou dobu Play off a je nutné ji předložit rozhodčím ke kontrole hráčů před každým utkáním.

Hrací systém

Tříbodovým systémem dle SDŘ čl.403.
Základní část : Dvoukolově každý s každým. V případě nerozhodného výsledku prodlužení 5 min 3 : 3 po 3 min přestávce bez úpravy viz SDŘ čl.406. Brankáři na prodloužení NEMĚNÍ strany. Samostatné nájezdy k rozhodnutí utkání 5 : 5. Na samostatné nájezdy brankáři budou hájit stejné branky jako v prodloužení. Střelci nesmí být stejní. V případě nerozhodnutí “náhlá smrt” po jednom hráči v opačném pořadí. Střelci se můžou opakovat. SDŘ 407.
Play – off – čtvrtfinálové dvojice se určí z mužstev, která se umístí na 1. – 8.místě konečné tabulky.
Semifinálové dvojice budou určeny ze závěrečné tabulky po základní části.
Fináloví soupeři vzejdou ze čtvrtfinálových a semifinálových vítězů. Pořadí F1 a F2 bude určeno ze závěrečné tabulky po základní části.
Čtvrtfinálová utkání se hrají na DVĚ VÍTĚZNÁ utkání, přičemž lépe postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje jako domácí první a třetí utkání. Utkání se hrají dle SDŘ 406 a 407.
Semifinálová a finálová utkání se hrají na TŘI VÍTĚZNÁ utkání, přičemž lépe postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje jako domácí první, třetí a páté utkání. Utkání se hrají dle SDŘ 406 a 407.
V případě nerozhodného výsledku prodloužení 10 min 4 : 4 po 3 min přestávce bez úpravy viz SDŘ čl.406. Brankáři na prodloužení NEMĚNÍ strany. Samostatné nájezdy k rozhodnutí utkání 5 : 5. Na samostatné nájezdy brankáři budou hájit stejné branky jako v prodloužení. Střelci nesmí být stejní. V případě nerozhodnutí “náhlá smrt” po jednom hráči v opačném pořadí. Střelci se můžou opakovat SDŘ čl.407.

Postup

Vítěz má právo postupu do kvalifikace o II.Ligu ČR.

Rozbruslení

Rozbruslení před zápasem je v celkové délce 20 min tak, aby po úpravě utkání začalo ve stanovený čas uvedený v HoSysu.