12. 11. 2022 17:00 Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína 22-23 2022/2023
4 - 9
GAME OVER

Boxscore

Branky a nahrávky: 2. Klimeš (Šilhavý, Pokorný), 6. Šilhavý (Pokorný, Bednář), 33. Píchal (Šebek, Schejbal), 57. Novotný (Václavík, Bílý) – 2. Witoš, 8. Petřík (Nohál, Škubal), 10. Bumbál (Witoš, Nohál), 12. Pavlůsek (Pavlůsek), 34. Pavlůsek (Pavlůsek, Löbl), 38. Škubal, 46. Řezníček (Pavlůsek, Löbl), 51. Pavlůsek (Řezníček), 60. Nohál (Bumbál, Beneš)

HC Boskovice: L. Vydržel (J. Külzer) — F. Řepa, J. Pekr, D. Bílý, O. Pokorný, F. Klimeš, P. Oujeský — R. Bednář, J. Kytka, J. Václavík, D. Šebek, D. Píchal, J. Novotný, M. Schejbal, L. Mikeš, M. Šilhavý, Z. Novosad

HC Uherské Hradiště: M. Kašpárek (M. Hendrych) — M. Řezníček, M. Škubal, T. Beneš, R. Tischer, O. Mišťúrik, M. Skřivánek — D. Pavlůsek, P. Bumbál, F. Petřík, T. Pavlůsek, F. Nohál, A. Witoš, P. Löbl

Rozhodčí: Jakub Karpíšek — David Holub, Vít Vašenka

Diváci: 65

Utkání jsme sice nezačali dobře a už od 2. min. jsme prohrávali 1:0, ale již za půlminutu srovnal stav Adam Witoš. v 6. minutě jsme opět, ale naposledy, prohrávali 2:1. Pak jsme se začali prosazovat hlavně my. V 8. min. to by v přesilovce Filip Petřík a v 10. min. Pavel Bumbál, díky kterým jsme šli do vedení a které jsme již z hokejek nepustili. O další 2 minuty při situaci dva na jednoho bratři Pavlůskové svoji šanci využili a vedli jsme 2:4! V té chvíli jsme na ledě již kralovali, zvlášť když šance domácích v brance bravurně kryl náš Michal Hendrych.

Na začátku druhé třetiny jsme zvládli dvojnásobné oslabení 3 na 5, ale další oslabení v 33. min. jsme nezvládli a Blansko snížilo stav na 3:4. Naštěstí již o minutu později kontroval dalším gólem David Pavlůsek. V 37. min. se vracel z trestné lavice Miroslav Škubal, toho našel svojí nahrávkou Robin Tischer, a svůj samostatný nájezd proměnil. Domácí vyměnili brankáře a zkusili utkání ještě zvrátit. Vypracovali si několik šancí, ale ty obrana se skvělým brankářem dokázali odvrátit.

V poslední třetině domácí neudrželi nervy na uzdě a nechali se často vylučovat. Toho jsme náležitě byužívali. V 46. min. při přesilové hře Martinem Řezníčkem na 3:7. V zápětí neuvyžil svoji šanci Adam Witoš, který nedokázal doklepnout  puk do prázdné branky, když hokejka brankáře byla rychlepší. Po chvíli David Pavlůsek zvýšil na 3:8 a měli jsme i další šance. Domácí ještě při přesilovce zkorigovali na 4:8, ale to bylo z jejich strany vše. Dílo dovršil 20 sekund před koncem Filip Nohal.

Stínem tohoto pěkného výsledku je zranění Robina Tischera, kterého zbytečně po odpískání narazil domácí hráč a byl vyloučen do konce utkání. Robin byl odvezen do nemocnice a zatím není známý jeho zdravotní stav.