11. 2. 2023 17:00 Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína 22-23 2022/2023
3 - 4
GAME OVER

Boxscore

Branky a nahrávky: 6. Vaněk (Častulík), 37. Lysák (Nesrsta, Vaněk), 48. Vaněk (Tulpa) – 12. Skřivánek (Forman, Pavlůsek), 13. Pavlůsek, 21. Forman (Skřivánek), rozh. náj. Kobylík (TS)

HC Brumov-Bylnice: V. Čada (P. Kučera) — F. Krůžela, M. Lysák, Š. Strnka, J. Vaněk, T. Lysák — T. Častulík, Z. Urban, V. Novosad, R. Bublák, L. Lysák, V. Sopek, J. Macháč, T. Tulpa, R. Nesrsta

HC Uherské Hradiště: P. Jakubčík — M. Řezníček, M. Škubal, Z. Fridrich, R. Tischer, O. Mišťúrik, R. Kobylík, M. Skřivánek — D. Pavlůsek, A. Witoš, P. Bumbál, T. Pavlůsek, P. Kršjak, V. Jelének, J. Vogl, J. Forman

Rozhodčí: René Smilek — Martin Šobáň, Leon Wesley

Diváci: 64

Hodnocení utkání - Rudolf Holásek - vedoucí týmu

Domácí začali utkání o poznání lépe a v 6´ šli do zaslouženého vedení po střele od modré lajny kapitána Jakuba Vaňka. Po této sprše se naši hráči otřepali a začali také šlapat a dostávali se tak do nadějných útočných akcí. Jednu z nich využil Martin Skřivánek po pěkné akci celého útoku. Za necelou minutu jsme šli do vedení kuriózním gólem Tomáše Pavlůska. Náš hráč fauloval a rozhodčí signalizoval vyloučení, domácí v útoku nastřelili nohu našeho útočníka a puk doklouzal přes celé hřiště až do opuštěné branky.

Na začátku 2. třetiny jsme dokonce využili přesilovou hru 5 na 4, když střelu Richarda Kobylíka šikovně tečoval Jiří Forman. V polovině utkání však neproměnil trestné střílení, nařízené za faul na Tomáše Pavlůska, právě Richard Kobylík. To už mohlo být pro vývoj utkání zásadní. Bohužel domácí využili v závěru 2. třetiny přesilovku a do kabin se šlo za stavu 2:3.

Ve třetí části hry se hra v rychlém tempu střídal před oběma brankáři. Prosadil se pouze Jakub Vaněk, který ve 48´ srovnal stav na 3:3. Do konce se již hrál opatrný hokej, kdy se oba soupeři chtěli vyvarovat zbytečné chyby. Do konce tak již žádná branka nepadla.

V prodloužení se hrál spíše taktický hokej a šlo se do nájezdů. Domácí proměnili hned první a stav 1:0 trval až do posledního série. Poslední náš hráč Peter Kršjak se nenechal vykolejit a krásným blafákem do bekendu překonal domácího brankáře a sérii srovnal na 1:1. Hned poté napravil svůj neproměněný nájezd z poloviny utkání Richard Kobylík a svým gólem rozhodl o zisku veledůležitého druhé bodu.

V průběhu celého utkání skvěle zachytal Patrik Jakubčík.

Dva body nám zaručují postup do play-off, do kterého vkročíme po 6 letech strádání.

Soupeřem bude pravděpodobně vedoucí Technika Brno!