V turnaji O pohár starosty Města Uherské Hradiště starší žáci na medaili nedosáhli

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – ZLÍN 04    1:2, 1:4

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC OLOMOUC 2:2, 2:1

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC ZUBR PŘEROV 2:2, 0:4

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – MHA MARTIN  1:3, 0:3

Sestava: Mraček, Píppal, Valouch, Volas, Kaláč, Ančík, Maršálek, Novák, Jakeš, Mišťúrik, Žák, Jánoš, Jelének, Vogl, Koníček

Góly: Volas 5, Jakeš 2, Kaláč, Ančík, Žák

Asistence: Ančík 3, Mišťůrik 2, Jelének, Volas

Ve dnech 27.12 – 28.12. 2017 se konal na zimním stadionu v Uherském Hradišti již tradiční turnaj o Pohár Starosty Města Uherské Hradiště pro kategorii starších žáků. Turnaje se zůčastnila mužstva: HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ZLÍN 04, HC ZUBR PŘEROV, HC OLOMOUC A MHA MARTIN. Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2×20 minut čistého času  s tím, že každá třetina byly započítávaná jako samostatný zápas.

Naši starší žáci zahajovali turnaj úvodním zápasem proti Zlínu. V první dvacetiminutovce, byla hra více než vyrovnaná a oba týmy si dokázali vytvořit několik výborných brankových příležitostí, které mařili výborně chytající golmani. V závěru třetiny jsme udělali chybu v rozehrávce a hostující hráč ukázkovým blafákem nedal našemu golmanovi šanci a tak jsme těsně prohráli 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce jsme úplně přestali hrát měli jsme špatný pohyb po hřišti a jasně lepší soupeř nám nasázel 4 branky a zaslouženě vyhrál v poměru 1:4. Ve druhém utkání na turnaji jsme změřili síly s Olomoucí. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a už ve druhé minutě jsme vedli 1:0. Měli jsme více ze hry a většinu času jsme odehráli na polovině soupeře kde nás bohužel opět trápila koncovka, ale i tak jsme ještě minutu před koncem vedli 2:1. V závěru jsme, ale udělali zbytečný faul a soupeř ve hře bez brankáře 6 na 4 15 sekund před koncem srovnal na 2:2. Druhý zápas byl obraz stejný, akorát tentokrát se nám těsný náskok 2:1 podařilo udržet až do konce.
Druhý den turnaje jsme  začínali zápasem proti Přerovu. Velmi silný soupeř, který měl v mužstvu už několik hráčů, kteří  naskakují do extraligového mladšího dorostu. Kluci byly první minuty hodně zaskočení rychlím pohybem soupeře, který se už ve třetí minutě dostal do vedení. Klukům se podařilo dat náhodný vyrovnávací gól což je hodně nakoplo a najednou jsme byly lepším týmem. Tlak vytvářený na hráče Přerova se nám podařilo zúročit ve 12.minutě kdy jsme se dostali do vedení 2:1. Bohužel jsme opět nezvládli závěr utkání kde jsme znovu inkasovali branku takže po první dvacetiminutovce jsme si připsali bod za remíz 2:2. Druhý zápas jako by jsme zapomněli  hrát hokej, hosté roztočili u nás ve třetině kolotoč, který se zastavil až na výsledku 0:4.  V posledním zápase v turnaji na nás čekal velmi dobře hrající Martin. Od úvodního buly se hrálo ve svižném tempu a k vidění byl vyrovnaný hokej. Ze šancí, které si oba soupeři vytvořily dokázali vytěžit do půlky prního zápasu jen hosté a to hned dvakrát. Snížení na rozdíl jedné branky došlo až 3 minuty před koncem. V zavěru utkání ve snaza vyrovnat jsme sáhli ke hře bez brankáře 6-5. Po vyložené šanci kdy jsme těsně minuli prázdnou bránu se puk odrazil k hostujícímu hráči a ten trefil přes celé hřiště naši prázdnou branku čím definitivně rozhodl utkání v poměru 1:3. V druhém zápasu už nám nezbylo sil a hosté z Martina v pohodovém tempu zvítězili  v poměru 0:3.
HC Uherské Hradiště v turnaji obsadilo nepopulární 4.místo. Hráči Uherského Hradiště si malinko spravili chuť v dovednostních  soutěžích, které byly součástí turnaje.  Soutěžilo se v bruslení na čas, v přesnosti střelby a nájezdech na golmana. Rychlost bruslení vyhrál hráč Uherského Hradiště Jakeš Vilém, nejpřesnější střelbu ukázal znovu hráč Uherského Hradiště Žák Alan a nejvíce nájezdů útočníkům pochytal domácí golman Matyáš Mraček, který byl vyhlášen i nejlepším golmanem celého turnaje.