Starší žáci po vyrovnaném utkání nakonec Lionsu podlehli, chuť si spravili v Hodoníně, kterému nastříleli 12 branek

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – EHC LION      6:8

Sestava: Mraček, Nowak, Píppal, Novák, Volas, Ančík, Mištůrik, Jelének, Maršálek, Kaláč, Valouch, Vogl, Koníček

Góly: Volas 3, Mištůrik, Kaláč, Valouch

Asistence: Valouch, Píppal, Volas

V dalším kole mistrovských utkání přivítali starší žáci na domácím ledu zahraničního soupeře EHC Lions. Hosté začali ve velmi vysokém tepu, výborně brusli, rychle kombinovali a už ve druhé minutě nám vstřelili vedoucí branku. V 7. minutě se nám podařilo z hokejky Volase vyrovnat na 1:1. I když stav utkání se nám podařilo poměrně rychle srovnat, herně měli pořád navrch hosté, kteří nás přehrávali hlavně dobrým pohybem a rychlím přístupem ke kotouči. V závěru první třetiny jsme inkasovali dva rychlé a tak se do kabin odcházelo pro nás za nepříznivého stavu 1:3. I přes malé zlepšení našeho pohybu po ledě byly hosté i nadále lepším týmem, který ovšem nijak nenavýšil své vedení vedení neboť do poslední části zápasu se vstupovalo za stavu 3:5. Bohužel hned 7 sekund  po úvodním buly závěrečné třetiny jsme inkasovali branku a do dalších bojů to s námi nevypadalo vůbec dobře, nic méně opak byl pravdou kluci jako kdyby chytili druhý dech a během chvilky jsme soupeře zavřeli v jeho obranném pásmu, kde jsme řádně zatápěli pod kotlem. Během 10 minut byl stav utkání srovnaný na 6:6, pak ale bohužel přišla naše hrubá chyba na útočné modré kdy hostující útočník vypichl obránci puk a ujížděl sám na brankáře, bravůrně provedený blafák znamenal opět vedení pro hosty. Ve snaze o srovnání stavu jsme v závěru sáhli  po hře bez brankáře, ale bohužel jsme opakovali tu samou chybu a soupeř tak pečetil svou výhru gólem do prázdné brány.

VHK HODONÍN – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ    3:12

Góly: Volas 3, Valouch 3, Kaláč 3, Ančík 2, Koníček

Asistence: Volas 3, Kaláč 2, Koníček 2, Valouch, Mištůrik, Maršálek, Ančík

V neděli čekalo na starší žáky další kolo mistrovského utkání tentokrát na ledě Hodonína. Opět náš vstup do zápasu byl více než žalostný a už ve třetí minutě přišla vedoucí branka domácích. Hráči se po úvodní brance velmi rychle probrali a začali soupeře přehrávat a už v první třetině jsme si vytvořili slibný náskok 4:1. I v druhé třtině jsme byly podstatně lepším týmem s chutí hrající a předvádějící velmi pohledné kombinace, které mnohdy i za pomoci štěstí likvidoval výborně chytající domácí golman. Ale i přes jeho výborný výkon jsme nastříleli domácím 12 branek a zaslouženě zvítězili v poměru 12:3.

I přes prohraný sobotní zápas musíme kluky pochválit , že i  za pro nás nepříznivého stavu zápas se nevzdali a do poslední minuty se snažili zápas zvrátit ve svůj prospěch – škoda jen, že ta snaha a bojovnost nepřišla už od prvních minut. I za nedělní zápas kluci zaslouží pochvalu a to hlavně za CHUŤ DO HRY!!!

Previous articleMuži ztratili zápas v Boskovicích ve druhé třetině….
Next articleMladší žáci z obou víkendových zápasů odcházeli vítězně…