Zbytečná prohra mladšího dorostu v Orlové

V sobotu mužstvo mladšího dorostu odcestovalo na led Orlové. Orlová v předchozích dvou utkáních nebodovala a i přesto, že jsme kluky v kabině před zápasem důrazně upozorňovali, že soupeř je kvalitní, vstoupili kluci do zápasu laxně bez důrazného napadání.

Nechávali jsme soupeři hodně prostoru, nebyli jsme důrazní v osobních soubojích a jen zásluhou gólmana Kubíka jsme odcházeli do kabin po první třetině za bezbrankového stavu. O přestávce jsme zvýšeným hlasem opět kluky upozornili na to, že nepřijeli na výlet a je třeba začít rychleji přistupovat k soupeři, napadat hlouběj v útočném pásmu.

Když se ani ve druhé třetině naše hra nezlepšila, soupeř nás v 29. minutě potrestal gólem. Naopak naše hra byla neúčelná se špatným pohybem a nepřesnou nahrávkou. I tak jsme si ale vytvořili několik dobrých příležitostí ke skórování. Nejprve Skřivánek prošel mezi dvěma beky a v samostatném nájezdu hodil trestuhodně puk jen do hrudi domácího gólmana. O chvilku později se sám před brankářem objevil Krátký, nejdříve mu puk sjel z hole a pak na dvakrát nedokázal protlačit z dorážky puk přes betony domácího strážce svatyně. Při dalším střídání druhé formace Krátký našel před brankou volného Weintritta, který střelou z mezikruží trefil jen gólmanovu masku. O pár sekund později to byl opět Weintritt, který dobře vybruslil z rohu, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou soupeře. A když ani minutu před koncem druhé třetiny Kadlic netrefil prázdnou bránu, odcházeli jsme do kabin s jednobrankovým mankem.

Hned od začátku třetí třetiny se naše hra zlepšila a dokázali jsme soupeře dostat pod tlak v jejich obranném pásmu. Jenže v 5. minutě udělal chybu na modré útočné čáře Hrabec, který pustil s pásma puk i se soupeřovým hráčem a ten ujížděl sám na naši bránu. I přesto, že Hrabec útočníka stačil ještě dobruslit, dostal se domácí hráč ke střele. Bohužel pro nás si v tento okamžik vybral svou slabší chvilku gólman Kubík, kterému prošel puk mezi betony, což znamenalo soupeřovo odskočení o dva góly. .Jiskřičku naděje v polovině třetiny vykřesal Krátký, když dnes dobře hrající druhá pětka roztočila kolotoč u soupeřovy brány, kde Kadlic vybojoval puk, předal do jízdy Weintrittovi a ten předložil samotnému Krátkému před bránu, který už jen zametl puk za záda domácího gólmana. Jenže další střídání druhé formace vytvořil Kadlic obrovskou chybu v obranném pásmu, když místo nahrávky volnému spoluhráči zvolil kličku, při které o puk přišel a nabídl tak domácímu útočníkovi zvýšit skóre na 3:1. Ani závěrečná power-play ke zkorigování výsledku nevedla, a tak jsme z Orlové odjeli bez bodů. Kluci by si měli uvědomit, že podceňovat soupeře se nevyplácí a že zápas se hraje naplno od první minuty a né až poslední dvacetiminutovka!!!!!!!!!!!!!

GÓLY: KRÁTKÝ

SESTAVA: Kubík, Vystrčil, Frolek, Zatloukal, Kocáb, Hrabec, Buráň, Kubeš, Tischer, Vranec, Leška, Weintritt, Kos, Pospíšil, Kadlic, Krátký, Skřivánek.