Starší dorost po zápasech s Břeclaví a Porubou si body do ligové tabulky nepřipsal

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC TORAX PORUBA   2:11

Sestava: Perka, Nowak, Zatloukal, Šobáň, Buráň, Hrabec, Šmíd, Vranec, Michalec, Zalubil, Macharáček, Buráň, Kubeš, Harna, Vyoral, Mikulec

Góly: Zatloukal, Vítek

Asistence: Šmíd

V dalším domácím mistrovském utkání nás čekal favorit soutěže Poruba. O kvalitách týmu s extraligovými ambicemi jsme věděli, vždyť Poruba z deseti zápasů prohrála jen jeden. Kvalita týmu byla znát od prvních sekund, už po úvodním buly se hosté nastěhovali k nám do obraného pásma a do poloviny třetiny jsem se z něho dostali jen dvakrát a to po gólu na vhazování do středového kruhu. Ale i Poruba pod vidinou rychle získaného vedení polevila a pustila nás k sobě do obranného pásma, kde ukázal po střele Šmída svůj důraz na brankovišti Zatloukal a snížil na rozdíl jedné branky. Hosté malinko znejistili a i oni vytvořili ve středním pásmu několik chyb z kterých jsme se dokázali dostat do slibných brankových příležitostí, které jsme ovšem nedokázali využit, ale i tak jsme odehráli s jednoznačně lepším soupeřem dobrou třetinu. V druhé třetině, ale hosté znovu přidali na obrátkách přičemž to po většinu času připadalo víc než hokej jako hra na kočku s myší. A tento obraz bohužel zůstal po zbytek utkání v kterém nás výborně hrající hosté jednoznačně přehráli.

HC  LVI BŘECLAV – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ  6:5

Sestava:Perka, Nowak, Zatloukal, Šobáň, Rusňák, Hrabec, Šmíd, Vranec, Michalec, Zalubil, Mikulec, Kubeš, Vítek, Vyoral

Góly: Zalubil 3, Vítek, Zatloukal

Asistence: Rusňák, Hrabec, Vítek

Starší dorost zajížděl k dalšímu mistrovskému utkání na led Břeclavi. Od začátku zápasu bylo vidět, že tentokrát se potkali herně vyrovnané týmy a o výhře budou rozhodovat „maličkosti“. Od prvních minut se také hra přelívala z jedné strany a oba golmani měli plné ruce práce. V sedmé minutě se po našem zaváhání na útočné dostal jeden z domácích hráčů do samostatného úniku v kterém nezaváhal a otevřel stav utkání. Po vedoucí brance měl domácí celek malinko více ze hry, zatlačil nás do obraného pásma a ve 12. minutě po pěkné kombinaci zvyšoval už na dva nula. Břeclav se , ale dvoubrankovým vedením uspokojila a v tlaku polevila čehož jsme využili a ještě do konce třetiny z hokejky Zalubila snížili na 2:1. Nástup do druhé třetiny byl z naší strany velmi dobrý, zlepšili jsme bruslení, dobře jsme napadali a byly důraznější v osobních soubojích z čehož pramenili soupeřovi chyby, které jsme bohužel dvakrát z vyložených šancí nedokázali využit. Vyrovnání přišlo až ve 27. minutě kdy ukázal svůj důraz Zatloukal, který odstavil soupeře od puku a tvrdou ranou k tyči nedal golmanovi šanci. Jenže netrvalo dlouho a chybu v naší rozehrávce znovu trestal jeden z Břeclavských hráčů a svůj celek poslal znovu do vedení. Ještě do konce třetiny ovšem ukázal své hokejové umění Vítek který obešel tři hráče a střelou mezi betony znovu srovnal stav utkání. Do třetí třetiny jsme znovu vstoupili aktivněji a zaslouženě opět z hokejky výborně hrajícího Zalubila šli do vedení. Jenže o pár minut čároví rozhodčí „přehlídl“ metrový a to do slova, že metrový ofsajd a bylo znovu srovnáno. Tento gól jsme se snažili reklamovat u rozhodčího hlavního a z jeho výroku jsme ještě teď v šoku. Odpověď na naši otázku zda si všiml metrového ofsajdu zněla, cituji “ ano, ale co mám dělat, když to čárový nepískl, pojďme pokračovat ve hře“ Načeš jsme tedy ve hře pokračovali, bohužel rozladěnost kluků z křivdy byla natolik znát, že jsme inkasovali další dva naprosto laciné góly. Jiskřičku naděje vykřesal svým třetím gólem 7. minut před koncem Zalubil. K vyrovnání nám už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře kde při domácích stálo i kus hokejového štěstí neboť střela z mezikruží jen těsně minula horní víko a následná nahrávka před prázdnou bránu bohužel taky zůstala nevyužita. V tomto zápase nevyhrál lepší ale šťastnější za značného přispění čárového rozhodčího a dech beroucího zdůvodnění hlavního sudího.