Muži doma prohráli, dorost těžce vydoloval ve Valašském Meziříčí vítězství, žáci si s Kroměříží poradili

Muži

A-týmu se nepodařilo s HK Kroměříž bodovat a je po 2. kole Krajské Ligy na posledním místě. Prohra 1:5 je před čtvrtečním derby v Uherském Brodě alarmující.

Dorost dostal v Brumově facku!

HC Brumov – Bylnice — Dorost HCUH  6:0

Do zápasu v Brumově nastupovali dorostenci s cílem pokazit domácím stoprocentní bodovou bilanci. Jenomže vše bylo jinak. Už v páté minutě se domácí poprvé radovali po nedorozumění hradišťských obránců. V 10. minutě mohlo byt veseleji, ale Vilda Jakeš neproměnil své krásné sólo v oslabení, za což jsme byli ihned z protiútoku gólově potrestáni. Za další minutu už to bylo 3:0 pro domácí a nepomohla ani výměna brankářů, když Michal Hendrych vystřídal Matyáše Mračka V patnácté minutě totiž svítilo na ukazateli hrozivé skóre 5:0 a de facto bylo po zápase.

Ve druhém dějství se hra a hlavně pohyb Hradišťanů výrazně zlepšila, ale neproměňování šancí znamenalo, že se s výsledkem nepodařilo hnout, naopak Brumov ojedinělého přečíslení 2 na 1 využil.

Třetí dějství se hrálo za mírné převahy našeho dorostu, ale nevyužívání i těch největších příležitostí znamenalo konečný výsledek 6:0 pro Brumov.

Těžce vybojované body z Valašského Meziříčí

HC Bobři Valašské Meziříčí — Dorost HCUH  5:6

Kaláč (Volas, Witoš), Jakeš (Čechmánek, Vaščák), Volas (Žák), Stašek (Valda), Čechmánek (Žák), Kaláč (Volas)

Až druhý víkendový zápas venku přinesl toužené vítězství. I když po závěrečném hvizdu rozhodčího to moc radostně nevypadalo, tak 3 body jsou naše. Pro další vývoj v základní části bude potřeba přece jen lepších výkonů.

Hned v neděli zajížděl dorost k utkaní do Valašského Meziříčí, který po třech kolech nemel v tabulce ani bod. Naši dorostenci od první minuty zamkli svého soupeře v jeho třetině a bylo otázkou času, kdy se střelecky prosadí. Už ve 2. minutě po hezké kombinaci mezi Witosem, Volasem a zakončujícím Kaláčem, se dorost ujal vedení. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale kromě tyče Hlůška vše vyřešil domácí brankář. Naopak první návštěva domácích v uherskohradišťské třetině znamenala vyrovnání na 1 :1 a tak první třetina také skončila.

Hned v 1. minutě druhého dějství dal druhý náš gól Jakeš, po asistencích Čechmánka a Vaščáka a zdálo se, že zápas má jasného lídra. Jenže za 4 minuty po fatálních chybách obrany už vedlo Valašské Meziříčí 3:2 (tento pocit poznali poprvé v sezoně!). Nicméně naši dorostenci nesložili zbraně a do konce druhé třetiny otočili vývoj skóre na 5:3 ve svůj prospěch, po gólech Volase, Staška a Čechmánka.

Třetí třetina začala snižující brankou domácích v 52. minutě (stav 5:4). Naštěstí se Filip Kaláč nádherně z pravého křídla natlačil před branku a nezadržitelně pod vyrážečku skóroval. Domácí se nevzdávali a z několika nabídnutých přesilovek využili tu v 55. minutě a snížili na 5:6. V hektickém a nervózním závěru náš dorost jednobrankové vítězství uhájil a připsal si další důležité body do tabulky.

Dorost tedy po sobotním výbuchu 6:0 v Brumově-Bylnici vyhrál ve Valašském Meziříčí 5:6.
Až druhý víkendový zápas venku tedy přinesl toužené vítězství. I když po závěrečném hvizdu rozhodčího to moc radostně nevypadalo, tak 3 body jsou naše. Pro další vývoj v základní části bude potřeba přece jen lepších výkonů.

Další podrobnosti a komentář trenérů Mojmíra Nečase a Miroslava Malůška bude zde zveřejněn v aktualizaci.