Pondělní příprava s Ostrohem se nakonec vydařila

(aktualizace: foto)

HC Uherské Hradiště — HOKEJ Uherský Ostroh  7:6
(1:3,3:3,3:0)

První třetinu jsme zaspali v tempu i výsledkově. Až za stavu 0:3 jsme snížili v 18. minutě Filipem Nohálem po přihrávce Petra Burši. V další třetině jsme sice snížili Martinem Červenkou a Martinem Kotačkou, ale hosté úspěšně kontrovali. Naději vykřesal pěknou střelou Jan Lažek a do kabiny se šlo s výsledkem 4:6. Druhá třetina byla tedy vydařenější. Škoda nevyužité přesilovky 5 na 3 v jejím závěru. Pro zvrat vývoje utkání bylo potřeba provést nějakou změnu. Coach Zdeněk Čech hrábl po výměně brankářů a do brankoviště se postavil Martin Peprník. Ten zvládl svoji úlohu na podtrženou jedničku a do branky již nepustil ani jeden puk. A jak to tak bývá, přidali se i hráči, kteří Michalem Haničincem a Martinem Červenkou srovnali stav na 6:6. Tečku na 7:6 soupeři zasadil Jan Lažek. V závěru nám pomohl i rozhodčí, který opomenul sice neúmyslné, ale přece jen zranění v oblasti obličeje nejlepšího hráče hostů Víta Miky. Svůj dluh kompenzoval vyloučením našeho obránce 2 minuty před koncem zápasu. Toto poslední oslabení jsme zvládli a utkání tak pro nás skončilo úspěšně.