Mužům bojovnost na vítězství s Uherským Ostrohem nestačila

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH       3:7

Sestava: Jakubčík, Kanyicska, Studený, Lažek, Karpíšek, Burša, Horehleď, Nohál, Hruboš, Tomešek, Foltýn, Kršjak, Fuksa, Bureš, Dobeš, Šrenk, Bednařík, Kotačka, Kubal, Škubal

Góly: Nohál, Studený, Tomešek

Asistence: Kubal, Kotačka, Nohál

V sobotu muži přivítali na domácím ledu sousední Uherský Ostroh. Domácí borci vstoupili do zápasu velmi dobře a už ve 34 sekundě se zásluhou Nohála dostali do jednobrankového vedení. Pak, ale na ledě začal úřadovat rozhodčí, který na obou stranách začal rozdávat dvouminutové tresty za každou maličkost a v podstatě celou třetinu hrálo jedno nebo druhé mužstvo oslabení. Hostům se ve 12 minutě podařilo jednu ze svých přesilových her využit a srovnat stav na 1:1. Za tohoto stavu se odcházelo po první třetině do kabin. Ve druhé třetině se hra i rozhodčí uklidnili a tak jsme mohli vidět konečně i hru 5 na 5. Hokejisté z Ostrohu měli ve hře malinko navrch dobře bruslili, napadali nás hluboko v našem obraném pásmu, ale i my jsme si několikrát dobrým napadáním dokázali vynutit chybu hostů a vytvořit tlak v útočné třetině, ale bohužel jsme gólové příležitosti nedokázali využit. Soupeři se ve druhé třetině podařilo dvě naše chyby o obranném pásmu potrestat gólem a tak po druhé třetině odcházeli do kabin  spokojenější a s dvoubrankovým vedením. Do třetí třetiny jsme byly nuceni víc otevřít hru a hrát víc do předu ve snaze vstřelit branku. Bohužel hned ve 24 sekundě jsme znovu inkasovali. Když o 3 minuty později inkasovali už 5 gól nevypadalo to s námi vůbec dobře. Kluci ovšem zápas nevzdali a v polovině třetiny jsme dvěma rychlými góly z hokejky Studeného a Tomeška dostali zpátky do zápasu. Jenže o 2 minuty později hrubá chyba v našem obranném pásmu, kterou soupeř znovu potrestal znamenala znovu tříbrankovou ztrátu. Soupeř nám hned nabídl přesilou hru 5:3 ve které jsme šli do rizika s hrou bez brankáře 6 proti 3. Nepodařilo se nám vyhrát buly puk se dostal na hokejku hostujícího hráče, který měl až trestuhodně spoustu času zamířit do prázdné brány a sedmým gólem definitivně potvrdit, že z derby si tři body odvezou hráči Uherského ostrohu. I přes prohraný zápas musím všechny hráče pochválit za přístup a hlavně bojovnost.