Muži si po třech letech zahrají play off

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 6:3 ( 1:0 , 4:2 , 1:1 )

sestava HC UH : Oharek (Jakubčík) – F.Čech.,Lažek – Lišaník,Kojecký – Hrabec – Kotačka,Fridrich D.,Červenka – Tomešek,Šrenk,Nohál – Kršjak,Rauš,Forman

góly a asistence: F.Čech (Rauš,Červenka) , Lažek (Kotačka,Červenka) , Fridrich (Tomešek,Červenka) , Tomešek (F.Čech,Nohál) , Šrenk (Nohál) , Šrenk (Nohál,Červenka)

Poslední utkání v základní části KLM sehráli naši muži na domácím ledě s týmem Spartaku Velká Bíteš. Naši kluci k 100% jistotě postupu do play off potřebovali získat alespoň 1 bod a tak trenér Z.Čech vyslal do poslední bitvy vítěznou sestavu z posledního utkání v Rosicích. Od prvních minut se hrál vyrovnaný hokej a hosté nás mnohdy i zaskočili dobrým pohybem a přechodem přes střední pásmo. První změna skóre nastala v 10.minutě, kdy síť hostující brány rozvlnil nejzkušenější hráč naší sestavy Filip Čech – 1:0 Bohužel,místo toho,abychom soupeře zatlačili a začali přehrávat, jsme zvolnili tempo a vymýšleli mnohdy až nepochopitelně komplikované přihrávky, které nám dělaly problém jak v útočném, tak hlavně v našem obranném pásmu. Velmi důrazná promluva trenéra Čecha o přestávce tedy musela zákonitě přijít….Jenomže vstup do druhé části hry vyšel lépe hostům, kteří ve 24. minutě srovnali skóre – 1:1. Naší odpovědi se hosté dočkali ve 27.minutě, kdy tvrdou střelou od modré prostřelil gólmana hostů Lažek. Ve 34.minutě jsme si však špatně rozebrali hráče hostů a bylo opět srovnáno – 2:2. Následující minuty ale patřily našim klukům…nejprve v čase 36.22 vrátil vedení našim barvám Fridrich, za dalších 30 sekund tečoval střílenou Čechovu přihrávku Tomešek a ve 39.minutě dorazil hosty Šrenk – 5:2. Třetí část hry jsme naopak měli pod kontrolou, hosté se do našeho pásma dostávali jen vyjímečně….V 54.minutě dokázali sice hráči V.Bíteše snížit na 5:3, ale gólový účet utkání uzavřel v 58.minutě Šrenk a po 60.minutách hry se kluci po 3 letech mohli radovat z postupu do Play Off KLM, kde se střetnou s Velkým Meziříčím.

Po odehrání všech dvaceti kol je za námi základní část Krajské ligy mužů a již ve středu 28.2.2018 vypukne čtvrtfinále playoff. Čtvrtfinále se hraje pouze na 2 vítězná utkání. Hracími dny je středa a sobota, případné rozhodující třetí utkání o postup do semifinále pak následuje hned v neděli.

Semifinálová a finálová utkání se budou hrát na 3 vítězná utkání z čehož plyne, že v obou fázích může být odehráno až 5 zápasů dané série. Definitivního vítěze playoff můžeme v nejzazším termínu očekávat poslední březnový den, tedy 31.3.2018.

Letošní velkou novinkou pro playoff bude pískání všech utkání v systému čtyř rozhodčích (2 hlavní a 2 čároví).

Až do posledního kola základní části bylo téměř vše otevřené. Hrál se jednak přímý zápas o vítěze základní části mezi Velkým Meziříčím a Boskovicemi, ze kterého vyšly vítězně Boskovice. Získaly tak titul vítěze základní části a právo hrát kvalifikaci o postup do 2. ligy. Ovšem i na jiných stadionech se rozhodovalo, ne však o vítězi, ale o postupujících do playoff. Šanci na postup měly celkem 3 týmy: Uherské Hradiště, Uherský Brod a Břeclav. Z těchto tří nakonec do playoff nepostoupila Břeclav, která i přes výhru v posledním kole na Rosicemi musela čekat na zaváhání zbývajících dvou soupeřů. Ti však své zápasy také zvládli a díky více bodům postoupili.

HC Spartak Velká Bíteš  :  HC Uničov

Čtvrtfinále playoff začíná již ve středu 28.2.2018. Na všech stadionech od 18:00.

Previous articleOdemkne Hradiště brány play off?