Muži si na své konto připsali první 3 body, když v domácím zápase porazili Břeclav

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC LVI BŘECLAV   5:2

sestava HC UH : Oharek (Jakubčík) – Fridrich Z.,Lažek – Čech,Hrabec – Škubal,Lišaník- Kotačka,Fridrich D.,Červenka – Burša,Šrenk,Tomešek – Kršjak,Lašák,Forman

góly a asistence: Kotačka (Červenka,Fridrich Z.) , Šrenk (Tomešek) , Lažek (Červenka,Kotačka) , Červenka (Kotačka,Lažek) , Burša (Šrenk)

V 8.kole KLM se na hradišťském ledě představilo družstvo HC Lvi Břeclav,tým,který nám v přípravě na sézonu uštědřil domácí debakl 0:8 a tak jsme měli soupeři co vracet.Poslední dva domácí zápasy s Vel.Meziříčím i Kroměříží jsme měli výborně rozehrané,ale nakonec jsme z ledu odcházeli poraženi a tak útok na první domácí vítězství zněl jasně.
Hned od prvních minut jsme byli aktivnějším a lepším týmem,první vstřelený gól byla jen otázka času.To se povedlo až 16.minutě,kdy nádhernou přihrávku Z.Fridricha od domácí střídačky zpracoval na útočné modré Červenka,který si to namířil na hostujícího gólmana a velmi hezhou zpětnou náhrou „naservíroval“ Kotačkovi,kerý se nemílil – 1:0
V 19.minutě výborně v brankovišti hostí zapracovali Tomešek se Šrenkem a ze skrumáže vyšel nejlépe domácí útočník – 2:0
Druhá třetina patřila jednoznačně našim borcům a hosté z Břeclavi nestíhali.Nejprve ve 25.minutě po přihrávkách Kotačky a Červenky,propálil vše od modré Lažek na 3:0 a ve 30.minutě završili svůj fantastický zápas Červenka s Kotačkou,kdy vymíchali jak hostující obranu,tak i jejich golmana a bylo 4:0
Když ve 34.minutě vybídl Šrenk do nájezdu Buršu,který nekompromisně zavěsil,za stavu 5:0 pro domácí,vyhnal golmana hostů z brány.Za potlesku hrstky diváků se po dvou třetinách odcházelo do kabin,s nadějí na první letošní bodový zisk.Toho si byl vědom i domácí kouč Z.Čech,který hráčům zdůraznil,že pokud nepodceníme,byť jen maličkost,zápas zvládneme.
Ale třetí část se nám vůbec nepodařila,hosté nás dlouho tlačili,nedařila se nám rozehrávka a jen zásluhou fantastického Oharka drželi stav 5:0
Nakonec se dočkali i hosté,nejprve ve 48.minutě a poté i v 57.mintě potrestali naše vyloučení a snížili na 5:2,ale konec zápasu jsme si již dokázali pohlídat a po zásluze vyhráli.

„Dnes jsme věřili tomu,že zápas zvládneme.Už poslední dva domácí zápasy jsme odehráli velmi slušně,což cítili i kluci,bylo to jen o hlavách.Kluci poctivě potrénovali,trošku jsme posílili,vrátil se Honza Lašák.Teď to z nás všech spadlo,bude se mnohem lépe pracovat,je to velmi cenné vítězství,které bychom chtěli věnovat trenérovi k jeho narozeninám,jež slaví 8.11.To ovšem neznamená,že usneme na vavřínech,NESMÍME !!!“……..řekl k utkání vedoucí týmu Michal Kmeť