Muži na domácím ledu řádně potrápili lídra tabulky z Uherského Brodu

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Uherský Brod 4:6 ( 2:1 , 1:1 , 1:4 )

sestava HC UH : Oharek (Jakubčík) – Studený,Lišaník – Kojecký,Foltýn – Kotačka,Fridrich,Novák – Nohál,Burša,Kubal – Šlapák,Zlámal,Kršjak

góly a asistence: Novák (Foltýn) , Kubal (Burša,Nohál) , Kotačka (Fridrich,Novák) , Novák (Studený,Kubal)

Poslední domácí utkání sezóny 2016/2017 sehráli naši muži v sobotu 18.2.,a to hned v derby s Uherským Brodem.Postavení obou týmů v tabulce mohlo nabízet jasný scénář průběhu zápasu,ale borci z Uherského Hradiště vstupovali do zápasu s tím,že nemají co ztratit a chtěli soupeři řádně zatopit. A to se také dělo. Až do 12 minuty se hrál otevřený hokej nahoru dolů, plný šancí a bezchybných zákroků obou golmanů. O minutu později se už ale skóre měnilo, bohužel jsme jako první inkasovali z hole Brodského útočníka – 0:1. Přesně za minutu bylo ale srovnáno, když se po asistenci Foltýna, prosadil Novák. V 16.min. jsme šli do vedení, když nádhernou souhru po ose Nohál, Burša, Kubal, zakončil posledně jmenovaný – 2:1. Hned v první minutě druhé třetiny bylo ale srovnáno – 2:2. Tento stav vydržel až do 38.minuty, kdy vedení na naši stranu, opět po výborné souhře první útočné formace, zvrátil Kotačka. Za stavu 3:2 se šlo tedy do kabin a domácí trenérské duo Weintritt-Pochylý nabádalo hráče k poctivé práci i ve zbytku utkání. Bohužel, úvodních 6 minut třetí třetiny bylo pro nás velmi krutých. 41,43 a 46.minuta, de facto rozhodla o výhře hostí a našim klukům docházeli jak fyzické, tak i psychické síly. V 57.minutě hosté vstřelili 6 gól a utkání se už pouze dohrávalo. Konečnou podobu skóre utkání udělal domácí Novák, když 6 sekund před koncem snížil na 4:6. Hosté z Uherského Brodu tedy potvrdili roli favorita a z hradišťského ledu si odváží 3 body za výhru 4:6.

„Dnes je mi našich kluků docela líto,minimálně za první dvě třetiny,kdy to odmakali na 100%,si zasloužili vyhrát.Brod má velmi zkušený tým a myslím,že jsme je dnes i trochu potrápili.Bohužel utkání se hraje 60.minut a naše nekoncentrovanost mezi 41 a 46 minutou rozhodla o výsledku.Nezbývá něž soupeři poblahopřát a my se musíme se ctí rozloučit se sezónou ve čtvrtek 23.2 v dalším derby,v Uherském Ostrohu“……řekl k utkání vedoucí týmu Michal Kmeť

Previous articleTřeťáci si zahráli soutěžní turnaj v minihokeji na „horké půdě“ v Uherském Brodě