S Bíteší úspěšný závěr kasíroval Pavel Dobeš

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 6:5 SN (1:2,1:1,3:2)

domácí: 12´ Karpíšek (Fridrich, Hruboš), 32´ Šrenk (Kotačka, Dobeš), 42´ Šrenk (Ondra), 51´ Šrenk (Haničinec), 54´ Dobeš – trestné střílení, rozhodující nájezd – Dobeš
hosté: 14´ Grmela (Šidák), 16´ Grmela (Štěpánek), 30´ Grmela (Šidák, Štěpánek), 44´ Touška J. (Touška M.),  52´ Grmela (Štěpánek)
V tomto zápase se naši borci hodně natrápili sami se sebou. Holt na konci tabulky je každý zápas náročný. Přitom stačilo na podzim dotáhnout 2-3 zápasy do vítězství a teď by šlo všechno jednodušeji. Všechno zlé je k něčemu dobré. V závěru sezony nás čekají tradiční derby s Uherským Ostrohem a Uherským Brodem na které se těší každý hokejista. To budou opět zápasy s nádechem rivality. Věříme že v nich ukážeme kvality našeho hokeje.
Komentář DDK:

Stašek, Fuksa, Nohál, Schuster, Müller, Lašák, Hrabec, sedm hráčů postrádal domácí kouč Lukáš Kašný a na ledě to bylo znát. Hradišťští se dvě třetiny trápili, ale pak zmobilizovali síly a zásluhou Dobeše vydřeli cenné dva body.

Už ve čtvrté minutě hosté proměnili přesilovou hru, po níž jim doslova narostla křídla. Další šance však pochytal výborný gólman Oharek. A tak se chopili šance domácí, když Karpíšek poslal za záda Alexy vyražený puk po střele Fridricha. Velká Bíteš si však ještě do první sirény vzala vedení zpět a ve 32. minutě přidala třetí gól. To už na ledě chyběl hrající asistent trenéra Pochylý (zdravotní problémy). Domácí však měli Davida Šrenka, který hattrickem vrátil zápasu zdánlivě ztracený náboj. Jejich akcie však držel i gólman Oharek. „Jen jeho zásluhou jsme po dvou třetinách neprohrávali větším rozdílem,“ zdůraznil Rudolf Holásek, vedoucí týmu. Šrenk srovnal na 4:4 v 51. minutě, ale hned z rozehrávky hosté kontrovali, když se počtvrté v zápase trefil Grmela. Poslední slovo si však vzal Pavel Dobeš. V 54. minutě proměnil trestné střílení a poslal zápas do samostatných nájezdů, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem.

„Dvě třetiny jsem u hráčů postrádal bojovnost a klid při zakončení i zpracování puku. Až po následné domluvě jsme se vrátili ke hře, která nás zdobila v předchozích domácích zápasech, a urvali aspoň dva body,“ komentoval vítězství kouč Kašný.