HC Uh. Hradiště – HK Hokej Šumperk 2003 5:3

Hokejisté Uh. Hradiště si připsali první vítězství v soutěži, když v zápase výborné úrovně porazili Šumperk 5:3.

Hrdinou zápasu a strůjcem premiérového vítězství Uh. Hradiště v sezoně se stal gólman Vlastimil Oharek, který předváděl chvílemi neuvěřitelné zákroky. Svůj tým podržel hned na začátku, kdy si Hanáci vypracovali několik šancí, ale na strážce svatyně nevyzráli.

A tak si vzali slovo domácí, kteří během dvou minut odskočili na 2:0. Jenže ve 28. minutě se začínalo od nuly. „Kluci se ale oklepali a v poslední minutě převážili misky vah na svou stranu, když se prosadil Kotačka. Jeho trefa prakticky rozhodla, nakopla nás a závěr jsme odbojovali,“ uvedl Lukáš Kašný, kouč Uherského Hradiště.

Šumperk sice ještě jednou srovnal krok, ale jeho naděje na bodový zisk uhasil v přesilové hře Studený. Když pak hosté odvolali brankáře, sekundu před koncem pečetil domácí vítězství Fridrich. „Všichni hráči mají můj obdiv, Oharek v bráně chvílemi opět čaroval. Poděkování však patří i fanouškům, kteří přišli v hojném počtu a vytrvale nás povzbuzovali,“ zdůraznil Kašný.

Domácím fanouškům se Oharek a spol. opět představí až 28. října. V souboji s Uničovem představí nové dresy s logy sponzorů a partnerů. Branky: Šrenk, Schuster, Kotačka, Studený, Fridrich. Třetiny 2:0, 1:2, 2:1. 300 diváků

UH. HRADIŠTĚ: Oharek – Stašek, Studený, Rozhon, Lažek, Müller, Foltýn, Kršjak – Horehleď, Lašák, Hrabec – Schuster, Kotačka, Karpíšek – Haničinec, Šrenk, Nohál – Ondra, Fridrich, Burša.

Vyšlo v čísle: 41/2014