Bíteš dojela v 10 hráčích, přesto si odvezla 3 body………..

HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 3:4 ( 0:0 , 2:2 , 1:2 )

sestava HC UH : Jakubčík(Oharek) – Studený,Lažek – Foltýn,Škubal – Lišaník,Hrabec – Kotačka,Fridrich,Šlapák – Nohál,Haničinec,Kubal – Bednařík,Zlámal,Kršjak

góly a asistence: Šlapák(Fridrich,Kotačka) , Haničinec(Nohál) , Nohál(Kubal,Lišaník)

V sobotu 14.1.2017 se naše první družstvo utkalo s týmem Spartaku Velká Bíteš.Utkání ve kterém bylo povinností získat důležité tři body v cestě do play off,se nám ovšem hrubě nepovedlo. Hosté,kteří přijeli pouze v 10 hráčích v poli nás zaskočili svou důraznou,jednoduchou hrou v přechodu středního pásma a dokázali nás trápit celé utkání. První třetina nabídla z naší strany rychlý hokej,a zdálo se,že je jen otázkou času než otevřeme skóre utkání.Ovšem houževnatí hosté se nechtěli vzdát a vzdorovali ze všech sil.Po první bezbrankové třetině se nám povedl nástup do té druhé.Ve 21.minutě otevřel skóre,po přihrávkách Fridricha a Kotačky, svým prvním gólem Šlapák.Jenomže ve 23.minutě bylo srovnáno – 1:1.Vedení jsme si vzali zpět ve 31.minutě,kdy po přihrávce Nohála se prosadil Haničinec.Naše vedení nevydrželo znovu dlouho a ve 36.minutě bylo opět srovnáno – 2:2.Před třetí třetinou trenéři Weintritt a Pochylý nabádali hráče k větší přesnosti,jednoduchosti a přímočarosti na soupeřovu bránu,vyvarování se zbytečných faulů a chyb.A i když faulů jsme se vyvarovali,chyb už ne….V 50. minutě hosté šli poprvé do vedení a naši kluci se sami dostali pod tlak.V 53. a 54.minutě se smutným hrdinou utkání stal domácí Filip Nohál.Nejprve,po přihrávkách Kubala a Lišaníka dokázal srovnat na 3:3,ale o minutu později nešťastnou tečí překonal vlastního brankaře Jakubčíka.Hosté si tedy z Uherského Hradiště odváží pro ně zlaté tři body a naši kluci proti oslabenému,ale houževnatému soupeři,přišli o důležité body před play off.

„Dnes bylo důležité a svým způsobem i povinné bodovat.Děláme pořád ty samé chyby a sami sebe dostáváme pod tlak.Pokud chceme do play off,musíme bodovat v každém následujícím utkání.Takový vlastenec se může stát každému a ten zápas nám rozhodně neprohrál.Prohráli jsme si to sami svou liknavostí a nedůrazností v osobních soubojích.“ řekl k utkání vedoucí týmu Michal Kmeť

Previous articleMuži ve čtvrtečním domácím zápase s Velkým Meziříčím body nezískali a i s Boskovic se vrátili s prázdnou, značně si tak zkomplikovali cestu do play of
Next articleDruháčci na soutěžním turnaji v minihokejii v Brumově znovu odehráli výborné zápasy…….