18. 2. 2023 17:00 Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína 22-23 2022/2023
5 - 4
GAME OVER

Boxscore

Branky a nahrávky: 26. Pavlůsek, 26. Witoš (Bumbál, Pavlůsek), 26. Vogl (Skřivánek), 31. Skřivánek (Tischer, Pavlůsek), 58. Witoš (Jelének, Kobylík) – 1. Gabriška (Směřička, Rutkovský), 9. Papp (Rutkovský, Vaněk), 12. Gabriška (Rutkovský, Papp), 15. Lokaj (Kocúr, Dora)

HC Uherské Hradiště: P. Jakubčík (M. Hendrych) — M. Řezníček, M. Škubal, Z. Fridrich, R. Tischer, O. Mišťúrik, M. Skřivánek, R. Kobylík, V. Pippal — D. Pavlůsek, A. Witoš, P. Bumbál, T. Pavlůsek, P. Kršjak, V. Jelének, J. Vogl

HC Lvi Břeclav: J. Chvátal (J. Michálek) — L. Topolanský, P. Rutkovský, M. Vyskoč, D. Směřička, M. Dora, M. Göndör, D. Vaněk — M. Gabriška, V. Svoboda, K. Lokaj, R. Juránek, T. Sedláček, R. Garčic, M. Papp, L. Kocúr, R. Zháňal

Rozhodčí: Michal Škrobák — Martin Šobáň, Leon Wesley

Diváci: 486

Komentář vedoucího týmu Rudolfa Holáska

Utkání s Břeclaví jsme nezačali vůbec dobře a po chybě v obraně jsme ve 12. vteřině prohrávali 0:1. Byl to šokující moment pro nás i pro fanoušky, protože jsme byli před tímto utkáním favoritem a očekávalo se, že si s Břeclaví snadno poradíme. Bohužel jsme byli zcela nepřipraveni na rychlý útok soupeře, což nás stálo branku.

V minutě 9. jsme v oslabení inkasovali podruhé a o tři minuty později to bylo již 0:3. Po čtvrthodině byl stav již kritický a čekalo se na hozený ručník. Naše hra byla neorganizovaná, dělali jsme hrubé chyby v rozehrávce a obrana byla zmatená. Jediné, co nám zabránilo větší ztrátě, byl skvěle chytající brankář Patrik Jakubčík, který předváděl neskutečné zákroky.

Trenér v kabině podal klukům důrazné výroky a nabádal je k zlepšení. Naše hra se po trenérském oživení zlepšila. Hráči začali plnit pokyny a snažili se zjednodušit hru. Místo složitých kombinací jsme začali více střílet z různých pozic. Postupně jsme začali přebírat iniciativu a získávat teritorium. Naděje začaly nesměle ožívat v 26. minutě, kdy Tomáš Pavlůsek snížil na 1:4. To byla chvíle, kdy jsme si začali věřit a fanoušci se začali více tlačit naše mužstvo dopředu.

Závěr první třetiny byl opravdovým zvratem. Za 17 vteřin po prvním gólu snížil Adam Witoš na 2:4 a za dalších 23 vteřin přidal třetí gól Jeroným Vogl. Tyto tři branky v rozmezí 40 vteřin zcela obrátily průběh hry. Bylo to neuvěřitelné! Hosté byli v šoku a začali být nervózní. Snažili se vystřídat brankáře, ale naše káru už nezastavili. V polovině utkání bylo již vyrovnáno na 4:4 díky gólu Martina Skřivánka v přesilovce. V té době se hra vyrovnala a stabilizovala. Oba brankáři, jak náš Patrik Jakubčík, tak i soupeřův gólman, museli předvádět skvělé zákroky, aby udrželi své týmy ve hře.

Na začátku třetí třetiny jsme úspěšně ubránili dvojnásobné oslabení, což byl důležitý moment v utkání. Při šancích na obou stranách se prosadil až v samém závěru Adam Witoš, když dorazil střelu Richarda Kobylíka. Byla to jeho druhá branka v utkání a rozhodla o našem vítězství. Hosté se pak již nezmohli na větší tlak, a tak jsme utkání dotáhli do úspěšného konce.

Musím kluky pochválit za jejich velkou obětavost a bojovnost. Ani za ztraceného stavu 0:4 nerezignovali a dokázali zápas otočit ve svůj prospěch. Bylo to díky plnění pokynů trenéra, který uměl mužstvo naladit na správnou vlnu, a díky obětavosti každého hráče na ledě. Tento zápas nám ukázal, jak se bojuje o play-off a že nikdy nesmíme vzdát, i když je situace zdánlivě beznadějná. Fanoušci nám byli skvělou oporou, a jejich povzbuzení nás hnalo dopředu. Doufáme, že si tuto skvělou atmosféru udržíme i do dalších zápasů, abychom mohli pokračovat v úspěšné sezóně!